Uluslararası Markalardan ve e-ticaret Sitelerinden Alışveriş Yap, Para Kazan!

MCS GRUP uluslararası ve bölgesel hizmet veren firmaların, markaların ve e-ticaret platformlarının sundukları indirim, kupon, hediye çeki ve fırsatları sizler için bir araya getirmektedir. MCS GRUP, tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacağınız ürün ve hizmetleri internet siteleri üzerinden yapmanızı ve yaptığınız alışverişlerinizden üzerinden sektör bağımsız ticaret ile sürekli kazanç elde etmenizi sağlamaktadır. Yalnızca ücretsiz kayıt olarak ürün veya hizmetlerin kazancının %25’ini alın.

MCS GRUP

 • 100% “nakit” para iadesi
 • İndirim sağlayan hediye çeki ve hediye kodu
 • İndirim sağlayan indirim çeki ve indirim kodu
 • Türkiye’nin ve dünyanın markalarıyla müşterileri buluşturma
 • Bölgesel (yerel) firmaların ve markaların müşterilerle buluşması

konularında sürekli çalışmakta ve yeni sektörler, ürün ve hizmetlerle ilgili çalışmalarına devam etmektedir.

Nakit Para iadesi onayı, onay süresi ve ödeme hakkında

MCS GRUP vasıtası ile bir alışveriş yaptığınızda, satıcı/mağaza/firma MCS GRUP’a bu satışı konfirme ettiğini (onayladığını) ve bu alışveriş karşılığında vaat ettiği komisyonu ödeyeceğini bildirir. Bu noktada bazı ürünlerde, sektörlerde ve dönemlerde, bir ürünün iade veya değişiklik veya iptal sürelerinin daha uzun olduğu göz önüne alınmalıdır. (Mesela bir arkadaşınıza hediye aldınız ve içine hediye değiştirme kartı kondu ve bu kart 30 gün geçerli. Bu durumda o satıcı/mağaza/firma’nın belirsizlik döneminin 30 gün süreceğini söyleyebiliriz. Başka bir örnek: Bir seyahat acentasından 3 ay sonrası için tatil paketi satın aldınız. Ama kontrat son 2 güne kadar iptal veya değişikliğe izin veriyor. Bu durumda belirsizlik neredeyse 90 gündür.)

Yani satıcı/mağaza/firma’nın satışın tamamen gerçekleştiğine emin olmadan onay vermesine imkan yoktur. Bu nedenle konfirmasyon (onay) süreleri, satıcı/mağaza/firma’ya, sektöre, ürüne ve sezona göre değişiklikler göstermektedir.

Sonuç olarak satıcı/mağaza/firma satışın gerçekleştiğini varsaydığı anda işlemi onaylar.

Onay süresi ne kadardır?

Onayının Süresi ile ilgili net bir tarih ve çalışma şekli bulunmamaktadır. Satıcı/mağaza/firma satışın gerçekleştiğini varsaydığı anda para iadesini konfirme eder (onaylar) ve bu konfirmasyon (onay) süreleri, firmaya, sektöre, ürüne ve sezona göre değişiklikler gösterebilir.

MCS GRUP, bu konuda garanti vermesinin mümkün olmadığının bir kez daha ve önemle altını çizmekte; ve genelde 72 saat içinde işlemin onayını takibe almayı ve en fazla 2-3 ay içinde de işlemin satıcı/mağaza/firma tarafından onaylanacağını varsaymaktadır. Bu nedenle yapılan alışveriş makbuz veya belgeleri hemen tarafımıza ulaştırmanız zaman kaybı ve hata oranını düşürecektir. Tamamen sonuç odaklı organizasyonumuz size bu konuda olabildiğince hızlı bir şekilde yardımcı olmak istemektedir. Ayrıca çeşitli istisnalar MCS GRUP’un ilgili bölümleri, satıcı/mağaza/firma’ların MCS GRUP üzerinde bulunan sayfaları, bu sayfalardaki ipuçları/uyarı kutuları ve/veya mağazaların kendi web sitelerinde belirtilmiştir.

Parayı ne zaman ödüyorsunuz?

Tabii ki hemen. MCS GRUP kendisine gelen paraları her ayın 1’inde hesaplar ve üyelerinin banka hesaplarına ödeyebilmek için öncelikle yönetim panelinde gösterir ve bu ödemeleri üyelerinin göstermiş olduğu hesaplara ilgilin ayın ilk ödeme gününde yatırır.

Her alışverişimden kazanç elde edecek miyim?

MCS GRUP firmalardan gelen parayı size ödemek üzerine kurulmuş bir konsepttir. Eğer firmalardan para gelmezse size ödeme yapamaz. Firmalar bazı ciro yükseltme ürünlerinin satışından (düşük kar veya sıfır kar marjlarından dolayı) MCS GRUP’a komisyon vermemektedir. Buna örnek: Altın. Bir başka örnek: Kontör.

Kazanç Talebi Reddi

MCS GRUP firmalardan para tahsil edince size ödemeye söz vermekteyse de, firmaların her seferinde kendisine para ödemesi yapıp yapmayacaklarını garanti edemez. Alışveriş kazancının nadiren de olsa reddedilmesi can sıkıcı bir durumdur ve bunun pek çok değişik nedeni olabilir.

Firmaların kazanç ödemelerini reddettiği başlıca durumlar şunlardır:

 • Satış iptal olduysa, ve/veya kısmen iptal olduysa, ve/veya ürün geri döndüyse, ve/veya siparişte değişiklik yapıldıysa,
 • Ödeme on-line olarak tamamlanmadıysa,
 • Sizin komisyonunuz başka bir kişiye/firmaya ödendiyse (Mesela bir kupon sitesine veya karşılaştırma sitesine…)
 • Eğer alışveriş kazancı için gereken şartları MCS GRUP ve/veya firmanın belirttiği şekilde ve tam olarak yerine getirmemişseniz,
 • MCS GRUP’un vermiş olduğu linkler tıklanmamış ve/veya vermiş olduğu kupon kodu, hediye kodu kullanılmamışsa,
 • Firma iflas ettiyse ve/veya kapandıysa…

Durumunuzun yukarıdakilerden birine uymadığını ve hatalı bir red durumu olduğunu düşünüyorsanız, bu reddi takip eden en geç 45 gün içerisinde bize bildirebilirsiniz.

İtirazım reddedildi. Ne yapabilirim?

Eğer sizin de desteğiniz, detaylı açıklamalarınız ve (eğer varsa) belgelerinizle birlikte satıcı/firma/mağaza’ya bir itirazda bulunduysak ve elimizden gelenin en iyisini yapmış olmamıza rağmen itirazımız satıcı/firma/mağaza tarafından reddedildiyse, ve satıcı/firma/mağaza bize bunu nedenleriyle birlikte bildirdiyse, maalesef artık yapacak bir şey kalmamış ve bu itiraz dosyası kapanmış demektir.

Bu nedenle yapılan alışveriş makbuz veya belgeleri hemen tarafımıza ulaştırmanız zaman kaybı ve hata oranını düşürecektir. Tamamen sonuç odaklı organizasyonumuz size bu konuda olabildiğince hızlı bir şekilde yardımcı olmak istemektedir.

Aldığım ürünün KDV ve kurye masraflarından da para iadesi alacak mıyım?

Genelde kazancınız ürün veya hizmetin çıplak fiyatı (net fiyatı) üzerinden verilir. Çıplak veya net fiyat, satıcının üzerine ekstra maliyetleri koymadan önceki fiyattır. Ekstra maliyetler ürün veya hizmete göre değişebileceği gibi, genelde Vergiler (mesela Katma Değer Vergisi), Nakliye (Kurye, Navlun veya Posta) gibi kalemlerden oluşmaktadır. Çoğu zaman hava alanı vergileri, kredi kartı komisyonları gibi zorunlu masraflar ile ödemede kullanılabilecek para-dışı unsurlar olan indirim kuponu, hediye çeki gibi bölümler de kazanç kapsamına alınmayabilir.

Alışveriş sonrası mail göndermemiz gerekiyor mu?

MCS GRUP firmalardan gelen parayı size ödemek üzerine birden fazla kontrol mekanizması oluşturmuştur. Bu mekanizmalardan en önemlisi ise sizden gelen ödeme ve alışveriş belgeleridir. Yapmış olduğunuz alışverişin ödeme bilgisini tarafımıza iletmeniz durumunda hemen sistemsel kontrolü yapıyoruz. Bu sayede mahsuplaşma firmalar ile günlük olarak yapılabilmektedir. Bu alışverişler bilgisayar, tablet, cep telefonu üzerinden olsa bile lütfen bu belgeleri tarafımıza (iletisim@mcsgrupas.com) iletiniz. Tarafımıza ulaştırılmayan alışveriş işlemleri kontrol altında olmayacağı için kazanç elde edemeyebilirsiniz.

Alışveriş ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Alışveriş ve Dikkat Edilmesi Gerekenler konusu çok önemlidir. Alışverişlerinizden geri dönüşlerde problem olmaması için buradaki bilgileri kontrol ediniz.

Alışverişten Önceki Tavsiyeler

Çerezleri ve ön belleğinizi temizleyin; pop-up ve reklam engelleyici programlarınızı durdurun.

Alışveriş yapacağınız siteye MCS GRUP’un belirlediği link vasıtasıyla girin.

MCS GRUP’a giriş yaptığınız andan itibaren ve alışverişinizi tamamlayıncaya kadar tarayıcınızın adres çubuğuna hiç bir şey yazmayın.

MCS GRUP’a girişi yaptığınız andan itibaren ve alışverişinizi tamamlayıncaya kadar başka bir tarayıcı, sekme veya pencere açmayın veya önceden açılmış herhangi başka bir tarayıcı, sekme veya pencere üzerinde hiç bir linki tıklamayın.

Alışverişinizi tamamlamadan önce, eğer mutlaka bir başka siteyi ziyaret etmek istiyorsanız, -buna mecbursanız- başka bir tarayıcı açın ve sakın MCS GRUP’da başlamış olduğunuz oturumu kesmeyin.

Başka sitelerde kupon kodları veya promosyon linkleri veriyor olabilir; bunların ne olduğunu bilmediğimizden ve takip ettiğiniz linkler ile alışveriş sitelerine yazacağınız bilinmedik kodların karışıklık yaratma potansiyeli taşımasından dolayı, MCS GRUP tarafından verilen resmi linkler ve kupon kodları dışındakileri kullanmanızı tavsiye etmiyoruz.

Alışverişinizi on-line olarak ve bir tek oturumda tamamlayın.

Alışverişinizi tamamladıktan sonra mağazanın/sitenin size gönderdiği tüm yazışmaları ve onayları saklayın ve para iadenizi tümüyle alana kadar onları silmeyin. Ayrıca yapılan alışveriş makbuz veya belgeleri hemen tarafımıza ulaştırmanız zaman kaybı ve hata oranını düşürecektir.

Alışverişimi nasıl tamamlarım?

Alışveriş yapacağınız mağazanın MCS GRUP iştirakleri siteleri üzerinde bulunan tanıtım sayfasına girin ve inceleyin.

MCS GRUP’da bu mağazaya ve mağazanın/firmanın vermekte olduğu kazanç şartları ve ipuçlarını dikkatle okumuş olduğunuzdan emin olun.

Alışveriş yapmak için o sayfadaki ilgili linke Örneğin (“Alışverişe Başla”) linkini tıklayın.

Bu aşamada MCS Grup’a ait web site iştiraklerinden çıkıyor ve alışveriş yapacağınız mağazaya ait siteye giriyorsunuz. Mağazanın sitesinde alışverişinizi tamamlayın. Sonra da para kazanmanın tadını çıkarın. MCS GRUP sizin almaya hak kazanacağınız bu kazancı sonuna kadar takip edecek ve size ödeyecektir.

Alışverişimi Nasıl Takip Ederim?

Takipte (“Onay Bekleyen” kolonunda) görünmeyen alışverişlerinizi bize bildirmeniz doğru olur. Eğer alışverişinizden 3-5 gün sonra üye kullanıcı panelinizden girdiğinizde işleminizi “göremiyorsanız, mail ile (fiş fatura, makbuz vb. ile) tarafımıza ulaşın. Bu itirazınızı, alışverişinizi takip eden en geç 45 gün içinde yapmanız gerekir. MCS GRUP bu talebi inceleyip size 60 gün içinde olumlu veya olumsuz bir cevap verir.

Not: Mağazaların, MCS GRUP’a cevap verme hızları, mağazaya, ürüne, sektörüne ve alışveriş dönemine göre değişmekle birlikte, bir mağazanın MCS GRUP’a 2 hafta ile 2 ay arasında dönebileceğini de hesaba katmamızda yarar vardır.

Bu nedenle yapılan alışveriş makbuz veya belgeleri hemen tarafımıza ulaştırmanız zaman kaybı ve hata oranını düşürecektir.

Kazanç Elde Etme Süreci Ne Kadar Sürer?

Süreç mağazaya, ürüne, sektöre ve döneme göre değişir. Mesela arabanızı sigorta ettirdiyseniz sigorta şirketi poliçenin iptal olmayacağından emin olmak için onay vermeden önce poliçenin size tanımış olduğu iptal imkanı kadar (yani bazen bir kaç ay) bekler.

Para iade süreleri hakkında tahmini süreler aşağıdaki gibidir:

Onay Bekleyen: 0 ile 3 işgünü arasında değişir.

Onay Alınan: 10 ile 120 gün arasında değişir.

Ödenecek: 30 ile 120 gün arasında değişir.

Ödenmiş: Kazanç  MCS GRUP tarafından alınır alınmaz ilk ödeme gününde (hesabınızda biriken para minimum ödeme limitini geçtiyse) ödenir.

Not: Yukarıdaki rakamlar garanti değil tahmini rakamlardır.

Bilgisayar Tablet Cep Telefonu ile Alışveriş Yapın

MCS GRUP sitesinden alışveriş yapacağınız siteye bilgisayar, tablet, cep telefonu üzerinden geçiş yapabilirsiniz. Genel olarak firmaların hemen hepsi bu teknolojileri desteklemekte ve kontrolün sonucunda da MCS GRUP’a ödeme yapmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli konu ise ilgili firmaların uygulamaları (APP) üzerinden alışveriş yapılmamasıdır. Tablete veya cep telefonuna yüklenen uygulamaların üzerinden (cookie – çerez) takip yapılamamasıdır.

Dikkat edilecek olan iki önemli unsur vardır.

 1. Bilgisayar, tablet, cep telefonu üzerinden doğrudan siteden alışveriş yapmak
 2. Yapmış olduğunuz alışverişin belge veya belgelerini göndermenizdir.

İşte bu nedenle yapılan alışveriş makbuz veya belgeleri hemen tarafımıza ulaştırmanız zaman kaybı ve hata oranını düşürecektir

Mağaza linki çalışmıyor

MCS GRUP sürekli olarak güncellenmektedir. Yeni markalar eklenmekte, eski markalara yeni avantajlar eklemekte veya süresi biten avantajlar silinmektedir. Bu arada insan veya teknik hataların ortaya çıkması -nadiren de olsa- olasıdır. Böyle bir durumda, işlemeyen linkleri, çalışmayan düğmeleri veya sitede gördüğünüz herhangi bir hatayı bize iletişim kısmından bildirebilirsiniz.

Üyelik Sistemi ve MCS GRUP Sistemi Nasıl Çalışır?

Üyelik sisteme ve MCS GRUP Sistemi Nasıl Çalışır sorusuna en güzel cevap ticaretin kurallarına göre çalıştığıdır. MCS GRUP müşterilerin, firmaların, markaların, iş ortaklarımızın kazanacağı bir organizasyondur. Firmalar müşterilerle bir araya gelmek istemektedir. MCS GRUP  iş ortakları ve firmalarla yapılan anlaşmalarla müşterilere avantaj sağlayacak anlaşmalar yapmaktadır. Bu anlaşmalara istinaden müşteri zaten yapacağı alışverişi daha avantajlı şekilde yapmaktadır. Firma da müşteriye daha kolay ulaşmaktadır. Müşterilere firmaları tanıştıran iş ortaklarımız da kazanmaktadır. Ticaretin altın kuralı işlemektedir. Herkes kazanmaktadır.

 • MCS GRUP ’a ücretsiz üye olursunuz.
 • MCS GRUP  iştirakleri olan sitelerden tıklayarak istediğiniz siteye (online mağazaya) gidersiniz ve alışverişinizi yaparsınız.
 • Mağaza bu alışverişiniz karşılığında bize anlaşmamıza istinaden özel komisyon öder.
 • MCS GRUP bu komisyondan size ödeme yapar ve her alışverişinizde firmalarla yapılan anlaşmalara istinaden sürekli kazanırsınız.

MCS GRUP size geri ödediği bu paraya “Kazanç Paylaşımı” demektedir. Size verdiğimiz bu paranın kaynağı anlaşma yaptığımız mağazanın veya firmanın bize ödediği komisyondur.

MCS GRUP yaptığınız alışverişlerden üste para veren internetin en büyük avantaj arama ve para kazandırma sistemidir. Sistemimizin daha iyi anlaşılması için bir örnek verelim.

Bir teknoloji firmasından (örneğin: media markt) televizyon almaya karar verdiniz ve http://www.mediamarkt.com.tr sitesinde beğendiğiniz bir televizyon modeli buldunuz. Ürünün sitedeki fiyatı 1.000 TL ve peşin fiyatına 9 ay taksitle alacağınızı varsayalım.

Normal şartlarda 1.000 TL’ye alışveriş yapar ve http://www.mediamarkt.com.tr sitesinden herhangi bir geri ödeme alamazsınız. Peki bu televizyona 100 TL kazanç varsa ekstra kazanç elde edersiniz. Organizasyonda bulunduğunuz yere bağlı olarak kendi alışverişlerinizden ve referans olduğunuz alışverişlerden sürekli kazanç elde edersiniz. Kısacası 100 TL kazancın 80 TL’sine ortak olursunuz. Bu kazanca sahip olmak ister misiniz? Cevabınız evet ise okumaya devam edin lütfen.

Hemen MCS GRUP ’a ücretsiz olarak üye olup sitedeki linki tıklayarak http://www.mediamarkt.com.tr sayfasına yönleniyorsunuz. Artık MCS GRUP sitesinden çıkarak Media Markt firmasının sitesine geçiş yaptınız. http://www.mediamarkt.com.tr sitesindeki televizyonu alışveriş sepetinize koyduktan sonra, 1.000 TL ödemeyi yapıyorsunuz. Siz paranızı ödeyip televizyonu aldığınızda bu alışverişiniz MCS GRUP ’a kaydediliyor. Artık 100 TL mahsuplaşmayı bekleyen durumunda beklemededir. Bir süre sonra (bu süreler satıcı firmaya göre değişmektedir) bu alışverişiniz karşılığındaki 100 TL http://www.mediamarkt.com.tr tarafından bize mutabakat olarak bildiriliyor. Bu sayede artık Onaylanan Nakit Para İadesi kısmında 100 TL bulunmaktadır. Bu süreç sonunda ise 100 TL tutar MCS GRUP  organizasyonunda ilgili referanslara ödeniyor. Tabii ki üyelerimiz bütün bu aşamaları ve yatacak olan nakit miktarlarını kendilerine ait olan üye panelinden kontrol edebiliyorlar.

Alışverişte Fiyatlar Aynı mı?

Aslında soru şu? Fiyatları arttırıp sonra aradaki farkı mı iade ediyorlar. Kesinlikle HAYIR! MCS GRUP vasıtasıyla aldığınız ürünün fiyatı diğer herkesin ödediği fiyatla aynıdır. Siz ilgili bu firmadan direkt olarak almak yerine firmanın bir bayisi -yani  MCS GRUP – vasıtasıyla alıyorsunuz. MCS GRUP firmanın kendisine bayi komisyonu olarak ödediği parayı size ödediği için, başkalarının normal fiyattan aldığı bir ürünü çok daha ucuza alıyorsunuz. Firmanın erken rezervasyon, %70- 80 indirim, kampanya. promosyon, firmanın kendine üye olan müşterilere verdikleri avantajlara ek olarak MCS GRUP  size kazanç vermektedir. Yani hem ilgili firmanın tüm avantajlarından faydalanıyorsunuz hem de üstüne para alıyorsunuz. Dikkat edilmesi gereken konu ise ödeme yapılan firma, markaların sezon, kampanya içerikleri vb. gibi değişkenliklerin sürekli olması ve güncellenmesidir. İlgili özel durumlar sitemizde ve ilgili firmadaki güncel bilgilerden takip edilmelidir.

Kimler Üye Olabilir?

En az 18 yaşında olan, Türkiye’de ikamet eden, ve bir Türk bankasının Türkiye’deki bir şubesinde hesabı olan herkes MCS GRUP  üyesi olabilir.

Benim hesabımı başkaları da kullanabilir mi?

Kural olarak, bir hesabı sadece o hesabın sahibi olan kişi kullanabilir. Yani aileniz veya arkadaşlarınız da MCS GRUP ’un avantajlarından yararlanmak ve kazandıklarını kendi hesaplarına ödenmesini istiyorlarsa onların da ayrı ayrı üye olmaları gerekir.

MCS GRUP Üyeliği Ne Kadar?

MCS GRUP üyelik maliyeti nedir? MCS GRUP ’a cebinizden hiç para ödemezsiniz. Aksine MCS GRUP zaten yaptığınız ve yapmış olduğunuz alışverişlerden size nakit olarak para öder. Ayrıca MCS GRUP ’a üyelik ücretsizdir. MCS GRUP size kredi kartınızı sormaz ve hiçbir şey satmaz. Sizden para istemez,

Ödeme günü nedir?

MCS GRUP ’un hesap kesimi her ayın 1’idir. Hesap kesim tarihinden sonra 5 (beş) iş gününde ödeme vermiş olduğunuz banka hesabınıza otomatik olarak yapar. Bu ödemeyi alabilmeniz için hiçbir talepte bulunmanıza gerek yoktur. (Örnek: Eğer minimum ödeme rakamı 100 TL veya üzeri ise, sistem size ayın ile ödeme zamanında otomatik olarak ödeme yapar.)

Ödeme günü haricinde ödeme alınabilir mi?

Hayır, MCS GRUP ayda bir kez ödeme yapmaktadır.

100 TL minimum ödeme limiti ne demektir?

MCS GRUP üzerinden yapılan alışverişlerden bir seferde yüzlerce TL kazanç elde etmek mümkün olduğu gibi, bazı ucuz ürünleri aldığınızda hesabınıza madeni para ile ifade edilebilen küçük kazançların da birikmesi mümkündür. İşte bu ufak paraların sitemizde ve banka transferlerinde işlem yoğunluğu yaratmaması için her kazancı ödemek yerine, bunlar minimum 100 TL’ye ulaştığında ödeme gününde bir seferde hepsini birden ödüyoruz.

Ödenecek olan tutarlarda kesinti olacak mı?

MCS GRUP tüm işlemlerini tamamen yasal şekilde gerçekleştirmektedir. 100 TL hesabınızda biriktiğinde ve ödeme talebi yaptığınızda tarafımıza fatura kesmeniz gerekmektedir. Tarafımıza fatura kesilmediği taktirde devlete ödenecek ilgili vergi tutarları kesilerek tarafınıza size özel belirlenen yönetim panelinizde belirlediğiniz IBAN numarasına ödeme yapılacaktır.