World Global Trade Ajans ve Dijital Medya Hizmeti

MCS GRUP Çalışma Sistemi Hakkında

MCS GRUP konusunda uzman profesyonel ekiplerle sunduğu hizmetler, çözümler ve yaptığı iş ortaklıkları ile sizleri hedefinize taşıyor. Uzman ekiplerimiz ve danışmanlarımız ile bölgesel ve Uluslararası Ticaret gerçekleştiriyoruz. Ürün ve hizmetlerinizi satmak istiyorsanız veya ürün ve hizmetleri satın almak istiyorsanız doğru yerdesiniz. 

Firmamız uluslararası hukuk çerçevesinde ticari çözümler üretmektedir. Bir ticaretin gerçekleşmesi için gerekli tüm yasal süreçler ve operasyonel işlemler tarafımızca kontrol altında tutulmaktadır. Konusunda uzman ekipler ve iş ortaklarımız ile süreçlerin her aşaması adım adım takip edilmektedir. Bir ürün, hizmet veya ticaret konusundaki alım veya satım talebinin yerine getirilebilmesi için aşağıdaki şartların oluşması gerekmektedir.

ÜRÜN = ÜRÜN, Hizmet, Yatırım, Ortalık, Franschise, Danışmanlık vb. için genel kullanılan isim.

TALEP MEKTUBU = Talep sahibi firmaya ait antetli kağıda yazılmış ve talep edilen ÜRÜN’ün tüm içeriği, Satınalma, Satış, Üretim, Ticaret Şekli ve teknik şartları vb. bilgilerinin olduğu belgedir.

Tüm talepler (alım veya satım) firmanın antetli kağıdına yazılı olarak ve tüm detayları ile yazılmalıdır. Bu bilgiler için örnek olması açısından olması gereken genel bilgiler aşağıda sıralanmıştır.

 1. TALEP MEKTUBU’nun ÜRÜN talep eden firmaya ait olması
 2. ÜRÜN ‘ün tüm teknik ve fiziki bilgileri (ÜRÜN içeriği, süresi, menşei, gramajı, miktarı, paketleme şekli, sertifikaları, tüm teknik bilgileri, lojistik bilgisi vb. gibi)
 3. ÜRÜN ile ilgili istenen tüm resmi, genel ve spesifik sertifika vb. bilgileri
 4. ÜRÜN Teslim Yeri (fabrika, gümrük, yurt dışı vb.)
 5. ÜRÜN ödeme şekli (Banka, peşinat, Nakit, Teminat vb.)
 6. ÜRÜN Ticaret Şekli ve Süresi (Tek Seferlik veya sözleşmeli yıllık vb.)
 7. ÜRÜN ticaretinde doğrudan ALICI, SATICI, veya ARACI olunduğuna dair bilgi
 8. ÜRÜN Lojistik durumu ile ilgili bilgilendirme
 9. İstenildiği taktirde Alım/Satım Gücüne Sahip olunduğuna dair belge
 10. İstenildiği taktirde Ürünü Alım/Satım Yetkisine Sahip olunduğuna dair belge
 11. Bu bilgi ve belgelerin web sitemizdeki mail adresine gönderilmesi

Gelmiş olan TALEP MEKTUBU ile belirtilen ÜRÜN için gerekli tüm bilgiler ve diğer belgeler alındıktan kontrol edilecektir. İlgili belgeler yeterli ise çalışma detayları yazılı olarak geri dönüş yapılacaktır.

Yukarıdaki kısaca belirtilen bilgiler firmanın antetli kağıdına tüm detayları olacak şekilde yazıldığı taktirde işleme alınacaktır. Sözlü veya detayları olmayan alım veya satım talebi dikkate alınmayacaktır.

Ürün veya hizmeti almak isteyen veya satmak isteyen firmalardan resmi evrakları öncelikle talep edilecektir. İstenen evraklar tedarik edilmediği durumda işleme alınmayacaktır. Tamamen resmi belgeler ve resmi sözleşmeler ile süreçlerin takip edilmesi için ilk şart gerçek alıcı ve satıcıların belirlenmesidir. İlgili belgelerin olmadığı veya teslim edilmediği durumlarda herhangi bir işlem yapılmayacaktır. Günümüzde en önemli sorun olan gerçek alıcı ve satıcıların belirlenmesi için bu çok önemli bir unsurdur.

MCS GRUP ürün veya hizmetlerin ALIM ve SATIM taraflarındaki resmi belgeleri kontrol ettikten sonra ve sözleşme yapılmasına istinaden süreçleri başlatacaktır. MCS GRUP ürün veya hizmetlerdeki ticari işlemlerinin tüm süreçlerini tek elden kontrol eder ve raporlar.

Not : Web sitemizde ürün ve hizmetlerin bir kısmı bulunmaktadır. MCS GRUP dünyanın birçok ülkesindeki iş ortaklığı ve yapılanması ile sektör bağımsız olarak çözümler sunmaktadır. Sunulan ürün, hizmet ve çözümler için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Aynı zamanda sitemizde bulunmayan veya eklenmesini istediğiniz ürün ve hizmetler için de bizimle iletişime geçebilirsiniz.