İptal ve İade Şartları

İptal ve İade Şartları


Ürünüm hatalı, ne yapmalıyım?

www.mcsgrupas.com’da satılan tüm ürünler üretici firma garantisi altındadır. Satın aldığınız ürünler kullanım süresi boyunca gerek malzeme ve işçilik, gerekse montaj hatalarından dolayı deforme olursa, ürününüz garanti süresi içinde ücretsiz olarak yetkili servis tarafından tamir edilir. www.mcsgrupas.com ürün onarımı yapmamaktadır. Ürün onarımı konusunda sorun yaşarsanız iletisim@mcsgrupas.com adresine bildirimde bulunabilirsiniz.

Cayma hakkı:

Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği ‘nin 5. Maddesine göre, müşteri, ürünü teslim aldığı tarihten itibaren yedi (7) gün içerisinde geri iade edebilir.

Cayma hakkından faydalanabilmek için:

  •          İadenin, satın alınan ürünün ambalajı açılmadan, tahrip edilmeden, bozulmadan ve ürün kullanılmadan teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde gerçekleştirilmesi gereklidir.
  •          Ürünün kutusu üzerindeki, ithalatçı veya üretici firma tarafından yapıştırılmış olan etiketlerin ya da www.mcsgrupas.com bandının yırtılması, vakumlu veya jelatinli ambalajın açılması durumlarında, iade talepleri kabul edilmemektedir.
  •          Haktan faydalanmak için, satın alınan ürüne herhangi bir zarar gelmemesi ve ürünün tekrar satılabilecek durumda olması gerekir.
  •          Müşteri, ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.
  •          Müşterinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda cayma hakkı kullanılamaz.
  •          Niteliği itibariyle iade edilemeyecek, hızla bozulma veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallarda cayma hakkı söz konusu değildir.
  •          Ürün siparişi aynı gün içerisinde, sipariş kargoya verilmeden 0850 477 7337 numaralı telefondan iptal edilebilir.

Kargo ücreti:

Cayma Hakkı kullanılarak iade edilen ürünler için kargo masrafı müşteriye aittir. Ürün değişimlerinde ve iadesinde kargo masrafı kesinlikle müşteriye aittir.