Sosyal Medya Danışmanlığı 1 Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal Medya Danışmanlığı ve Kurumsallaşma Hizmeti

MCS GRUP sizleri kurumsallaştırma ve hedef kitlenize ulaştırma konusunda profesyonel bir ekiple Sosyal medya danışmanlığı hizmeti vermektedir.

Günümüzde aranılan ve bulunmak istenen bilgiye en kısa ve zahmetsiz olarak ulaşmanın yolu arama (Google, yandex, bing vb.) motorları, sosyal medya (facebook, instagram, pinterest, youtube vb.) ve firmaların kayıtlı olduğu siteleri ve dönemsel yazılan özgün içeriklerdir.

Kurumsal Olmak ve Sosyal Medyada Başarılı Olmanız İçin Sahip Olmanız Gerekenler

 • Web Sitesi (SEO uyumlu ve dönemsel özgün içerik eklenmesi)
 • Logo (Firmanızın Kurumsal Logosu)
 • Sosyal Medya Hesapları (Facebook, instagram, Pinterest, Youtube) ve Sosyal medyada sürekli yeni görseller paylaşılması
 • Sosyal Medya ve Google Reklamları (İhtiyaç anlarında dönemsel olarak ve doğrudan hedef kitleye özel reklam verilmesi)
 • Web Sitenizin arama motorlarına kayıtlı olması (google, yandex ve bing vb. )
 • Toplu SMS hizmeti ile en uygun maliyetle kendinizi ve kampanyalarınızı hatırlatmak
 • Kurumsal Hat ve Karşılama Operatörü (Firmanızın cep telefonu ile değil yerel veya 850 olan numara ile temsil edilmesi. Santral operatörü ile karşılama yapılması, konuşmaların kayıt altına alınması ve cep telefonunuzun olduğu her yerin ofisinizin olması)

Yukarıdaki içeriklerin hepsine sahip olmak için birden fazla firma ve kişi ile beraber çalışmanız gerekmektedir. Ne kadar fazla kişi le çalışırsanız başarı oranı da o derece düşmektedir. MCS GRUP tüm bu hizmetleri ve çözümleri size tek bir elden ve en uygun maliyetlerle sağlamaktadır.

MCS GRUP Sosyal Medya Danışmanlığı İle Ne Sunmaktadır?

Sosyal Medya danışmanlığında sektör, hedef kitle, rekabet durumu ve sahip olduğunuz ve olmadıklarınız çok önemlidir. Web sitesi, sosyal medya hesapları, içeriklerin olması, süreklilik, güncelleme gibi birçok etken bulunmaktadır. Sürekli değişen ve gelişen yöntemleri ve kuralları takip etmek için özel bir ekip kurmanız gerekmektedir. Bu özel ekip sürekli analiz yapmak, rakipleri incelemek, yeni görseller hazırlamak, yeni makaleler yazmak gibi birçok unsuru takip etmelidir. Bunların hepsini tek bir kişinin yapması ise pek kolay değildir. Tabii ki bunlar da maliyeti beraberinde getirmektedir.

MCS GRUP tüm bu ihtiyaçları tek bir elden yönetmektedir. Sizi dinliyor, analiz ediyor ve gerekli alt yapıyı hazırlıyor, size raporlarla yol gösteriyoruz.

Tüm bu bilgilerin yönetilmesi için ilk seferinde detaylı çalışma yapılması ve sonrasında ise analizler sonucunda sürekli yeni aksiyonlar alınması gerekmektedir. MCS GRUP bu çalışmaları tek bir elden size sunmakta ve sizinle birlikte hedef kitlenize ulaşmak için gerekli alt yapıyı sağlamaktadır. Yapılması gerekenler belirlenmekte ve yapılması için yönlendirmeler yapılmaktadır. Önemli olan sürekli reklama para vermek değil doğru miktarda reklamı en uygun değerlerle yaparak kazanç elde etmenizi sağlamaktır. Sözün özü minimum para harcayarak veya hiç reklam yapmadan müşterilerinizin size ulaşmasını sağlamak en önemli hedefimizdir.

İlk Çalışma ve Raporlama Hizmeti

MCS GRUP öncelikle sizin ihtiyaçlarınıza göre mevcut durumu, eksiklerinizi, rakiplerinizi analiz eder ve raporlar. Bu raporda yapılması gerekli konularla ilgili özet bir analiz raporu sunar. Bu rapora istinaden sizleri kurumsallaştırma ve hedef kitlenize ulaştırma konusunda profesyonel bir ekiple sosyal medya danışmanlığı hizmeti verilir. Bu süreç sonucunda öncelikli olarak detaylı ilk çalışma yapılır. Bir aylık ilk detaylı çalışma bedeli 2.000 TL’dir.

 • Web sitesinin düzenlenmesi veya yapılması
 • Sosyal medya hesaplarının açılması
 • Arama motorlarına kayıt
 • Rakip analizlerinin yapılması
 • Firmanıza ait görsellerin yapılması ve sosyal medya hesaplarında paylaşılması

Aylık Danışmanlık Hizmeti

MCS GRUP sizin ihtiyaçlarınıza göre ilk düzenleme işleminden sonra aylık olarak tüm sosyal medyalarda ve web sitesinde yapılacak işlemlerle birlikte görsel çalışmalar yapacaktır. Sosyal medya çalışmaları sürekli analiz edilerek ihtiyaca göre düzenlenmelidir. MCS GRUP her hafta 2 görsel çalışması yaparak tüm sosyal medyada bunların yayınlanmasını sağlar. Aynı zamanda her ay bir adet özgün içerikli yazı hazırlar. Bu özgün içerikler sayesinde sürekli reklam bedeli verilmemesi amaçlanmaktadır. İlk yoğun çalışmadan sonraki dönemlerdeki aylık danışmanlık bedeli 1.750 TL’dir.

Ücretli Reklam Yönetim Hizmeti

MCS GRUP tüm hazırlıkları yaptıktan sonra dönem dönem ihtiyaca göre ücretli olarak (facebook, instagram, google vb.) reklam hizmeti verilmesini yönetmektedir. Tamamen hedefe odaklı nokta atış yapılacak şekilde verilen bu danışmanlık hizmeti ile minimum maliyet ile hedef kitleye ulaşılması sağlanılmaktadır. Bu sayede birbirini destekleyen aylık danışmanlığı dönem dönem ücretli reklamlarla desteklemek gerekebilmektedir. En iyi hizmeti vermek için reklam bedelini (minimum 250 – 500 TL) tamamen size bırakıyoruz ve reklam bedelinin %30’u kadar danışmanlık bedeli alınmaktadır. 500 TL reklam ödemesindeki danışmanlık bedeli 150 TL’dir.

Kurumsallaşma Hizmeti

MCS GRUP sizleri kurumsallaştırmak için bir çok çalışmayı size sunmaktadır. Bunlardan en önemlisi ise arayan kişilerin size ulaşması ve cep telefonunuzun olduğu her yerin sizin ofisiniz olmasıdır. Bunun için sabit bir hat veya 850 ile başlayan bir hat tahsisi yapılmaktadır. Sizi arayan kişi görüşme kaydı yapan santral ile karşılanarak cep telefonunuza aktarılır. Bu sayede nerede olursanız olun ofisiniz telefonunuz olur. Aynı zamanda birden fazla dahili ile kendi aranızda dahili gibi ücretsiz görüşme yapabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan android veya ios olan bir telefon ve internet bağlantısıdır. Bu hizmetin yıllık bedeli 600 TL’dir ve herhangi bir hat çekilmesine gerek yoktur. Ayrıca müşterilerinize ulaşmak için kendi başlık isminizle toplu sms hizmetini de kullanabilirsiniz. Web sitesi, e-ticaret, logo ve kurumsal kimlik çalışmalarını da hizmet olarak alabilirsiniz.