Mcs Grup Ben değil biz Stratejisi ile kazanın

MCS GRUP Türkiye Yapılanması (İl-İlçe-Bölge)

Bir firmanın en önemli özelliği yapılanma stratejisi ve büyüme stratejisinin planlanmış olmasıdır. Yapılanma Stratejisi olmayan tüm organizasyonlar yok olmaya mahkumdur. Değişmeyen tek şey değişimdir! Bu geleceği inşa ederken kullanılan en önemli unsurlardan birisidir. Bir organizasyonun güncel ve genişleyebilir olması çok önemlidir. Bunu sağlamak ise günümüzde gerçekten de kolay değildir. Doğru ve sağlıklı bir şekilde alt yapı kurulmalı ve yönetilmelidir. Günümüz şartlarına göre değişime ayak uydurmalı ve hatta sektörü yönlendirme gücüne ulaşmak için strateji üretmelidir. MCS GRUP olarak öncelikli olarak ana sektörlerde faaliyet göstermekteyiz.

Faaliyet alanlarında söz sahibi olmak için ise 81 ilde organizasyon kurma yolunda çalışmalar devam etmektedir. Bu büyüme içerisinde sağlam adımlarla yol kat etmek için gerekli kontrol mekanizmaları ve kurallar oluşturulmuştur. Yapılanma sürecinin ana temeli çok nettir. Kontrol ve denetim mekanizması ile güçlendirilerek doğru kişiyi doğru pozisyonlarda konumlandırmak önemli stratejilerimizden birisidir.

Türkiye’deki yapılanma ilçe/il/bölge/operasyonel bölge/merkez sorumluları altyapısı ile yönetilmektedir. Merkezi olarak denetim mekanizması ile yönetilecek olan yapı ile performans değerlendirmeleri ile bölge sorumluları seçilecek ve kendilerine verilecek ekstra yetki ve primlerle desteklenecektir. Bu sayede bulunduğu ve sorumluluğu altındaki bölgedeki tüm ürün ve hizmet gruplarından ise ayrıca kazanç sağlayacaktır. Bölge sorumlusu olan kişilerin ise sürekli performansları ölçülerek profesyonel anlamda yönetici olması için desteklenecektir. Gerekli destekler verilerek ilgili yöneticiler atama şekli ile yeni açılacak iş alanlarında sorumluluk verilerek yetkilendirilecektir.

Şirketimizin genel merkezinde ve bölgelerde yöneticileri seçme ve değerlendirme sürecinde ise en önemli unsur şeffaf ve dürüst çalışma ilkeleri üzerine kurulmuştur. Yapılanmamızdaki yönetici seçilmesinde ise tamamen fırsat eşitliği sağlanmaktadır. Kimin ilk önce sisteme girdiği veya bulunduğu kariyeri önemli değildir. Doğru insan doğru yerde değerlendirilecek ve desteklenerek kazanılmaya çalışılacaktır. Eğer ilgili standartları sağlayamazsa rotasyon ile bulunduğu görev yeri değiştirilecek ve yerine ise başka bir kişi atanacaktır. “Değişmeyen tek şey değişimdir.” sözünü iş hayatımıza yansıtarak sürekli gelişmeye ve akıllıca büyüme stratejileri üretmeye zaman ayıran yeni ekipler oluşturulacaktır. Yeni oluşturulan iş alanları ve sektörlerini üreten ekiplere ise ekstra primler verilerek üretmeye teşvik edilecektir.

Şirketimizin ana unsuru her zaman vizyoner olarak yeni ürün ve hizmetleri sektöre kazandırmak ve geleceği yönetecek ürün ve hizmetlerin üretilmesine önderlik etmektir. Bu nedenle devam eden AR-GE tabanlı yazılım ürünleri için ekstra bütçe ayrılarak yeni teknolojiler ve ürünlerin oluşturulmasına ekstra hız verilmiştir. Bu ürünler ve hizmetler ise tüm sektörlerde gücümüzü arttıracaktır. Unutmayın ki; yazılım ile teknoloji üretmek geleceğin en önemli kazanç kapısıdır. Kısacası yazılım ve teknoloji dumansız fabrikadır.

Scroll to Top