Yangın Söndürme Cihazları 1 Yangın Söndürme Cihazları

Çocukların bile rahatlıkla kullanabileceği ürünler ve tüm sektörlere özel mühendislik çözümleri hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz. İnsana ve doğaya zarar vermeyen çözümlerle hem canınızı hem de malınızı koruyabilirsiniz.

Pimini çek, at ve 100 m3 alandaki yangını 60 saniyede söndür. Her evde ve iş yerinde, araçta vb. yangına karşı 15 yıl ömrü olan ürünler stoklarımızda. Küçük ebat ve kolay kullanım, insana ve doğaya zarar vermez. İletken değildir, korozif değildir, elektronik ekipmana zarar vermez.

 

Yangın Söndürme Cihazı 100 metreküp Söndürme ve 15 yıl Raf Ömrü

GreenPort cihazları, ABD, Kanada, Finlandiya, İsveç, Çin, Güney Kore ve İngiltere’de birçok bölge itfaiye teşkilatları tarafından test edilmiş ve kullanılmaktadır.

15 Yıl Raf Ömrü 

Küçük bir çocuk bile rahatlıkla kullanabilir. Emniyet ve tetikleme pimi çekilir, 8 saniye sonra aerosol çıkarmaya başlar. 60 saniye  içinde alev söndürülür. 30 dakika boyunca tekrar yangın çıkmasını engeller. 5 yıl Garanti, 15 yıl Raf Ömrü.

Sıfır Risk ve Yüksek Güvenlik

Basınçlı tüpler kullanım alanında sürekli iş güvenliği riski oluşturur. Devrilmesi veya darbe alması durumunda contası kırılabilir ve insan üstüne basınçlı gaz püskürtebilir. Bu gaz püskürmesi duvarı delebilecek güçtedir ve insanı ağır yaralayabilir.

Sektöre Özel Çözümler

Mağaza, Okul, AVM, yurt, kreş, ev, villa, araç, elektrik panosu,  trafo odası, sistem odası, arşiv, üretim makinaları, teçhizatlar, depo, otel,  fabrika, üretim tesisi, rafineri, yat, uçak vb. VIP özellikte korunması gereken alanlara özel çözümler.

İnsana, Doğaya, Eşyaya Zarar Yok

Havadaki oksijeni %17 seviyesinin altına düşürmez. Söndürme anında ortamda bulunan insan ve canlı sağlığına zarar vermez. Ortamdaki eşyalar üzerinde tahribat yaratmaz, toz kalıntısı elektrik süpürge veya nemli bez ile temizlenir.

Ürünlerimizin sertifikaları tesiste bulunduğu süre içerisinde her zaman geçerlidir.

Diğer gazlı sistemlerin Türkiye’de yapılan yeniden dolum işlemleri sertifikasız kurumlarda gerçekleşmektedir. Dolayısı ile doluma giden her yangın tüpü tesise geri geldiğinde sertifikasız ürün konumuna düşmektedir. Bunun sebebi Türkiye’de sertifikalı dolum tesisi olmayışıdır. Aerosol ürünlerimiz yeniden dolum gerektirmez. Sadece kullanıldığı zaman tüp contasından çıkarılarak yeni tüp takılır. Bu sebeple tesiste bulunduğu süre zarfında sertifika özelliğini korumaktadır.

Ürünlerimiz ve Çözümlerimiz İle İlgili Detay Bilgiler

Yeniden dolum – kalibrasyon – test maliyeti yok

15 yıl raf ömrü ile rekabetsiz çözüm

Aerosol tabanlı yangın söndürme sistemleri geleneksel yangın söndürme sistemlerinden farklı bir teknoloji ile üretilmekte ve çalışmaktadır. Ürünlerimiz basınçlı tüp değildir ve yangın söndürücü maddeyi içerisinde katı halde bulundurmaktadır. Bu yönü ile ürünlerimiz kurulumundan sonra işletmenize ekstra bir bakım-dolum-test maliyetleri getirmeyecektir. Ayrıca tüm ürünlerimiz 5 yıl üretici tarafından garantili, 15 yıl ise raf ömrüne sahiptir. Uzun vadede toplam sahip olma maliyeti hesabına göre diğer yangın sistemlerine göre çok uygun maliyete sahip olmaktasınız.

Tam sızdırmazlık koşulu yok

inşaat işçiliği masrafı getirmez.

Gazlı sistemlerin söndürme işlemini sağlayabilmesi için gerekli olan tam sızdırmazlık koşulları, tesis içerisinde ekstra inşaat işçiliği gerektirecektir. Aerosol ürünlerimiz söndürme esnasında ortama bir gaz değil, 0.5 mikron partiküller halinde potasyum karbonat sisi yayarak yangını kontrol altına alır. Havada 30 dakika asılı kalarak ortam soğukluğunu korur, yangının tekrar riskini ortadan kaldırır. Bu sebeple bizim ürünlerimiz için böyle bir tam sızdırmazlık koşulu aranmamaktadır.

Boru tesisatına gerek duymaz, tesisat işçiliği yok.

Aerosol ürünlerimiz herhangi bir borulama tesisatına ihtiyaç duymadan kendi gövdelerinden yayılım sağladığı için bir boru tesisatı maliyeti de gerektirmemektedir. Böylece mekan değişimleri kolayca yapılabilir daha sonra başka yerlere uygulanabilir.

Bulunduğu alanda risk ve tehdit yoktur.

Basınçlı tüpler bulunduğu alanlarda sürekli bir iş güvenliği riski oluşturmaktadır. Devrilmesi veya darbe alması durumunda contası kırılabilir ve insan üstüne basınçlı gaz püskürtebilir. Böyle bir gaz püskürmesi duvarı delebilecek güçtedir. İnsana isabet ederse ağır bir yaralanma meydana gelecektir. Aerosol tüplerimizin böyle bir tehlikesi yoktur.

Söndürme esnasında eşyalarda tahribat yaratmaz, kalıntı bırakmaz, ortamdaki insana zararsızdır.

Diğer gazlı sistemler, söndürme görevini havadaki oksijeni deplase ederek sağlamaktadır. Aerosol ürünlerimiz havadaki oksijeni %17 seviyesinin altına düşürmemektedir. Bu sebeple aerosol ürünlerimiz söndürme esnasında ortamda bulunan insan, canlı sağlığına zarar vermez, ortamdaki eşyalar üzerinde bir tahribat yaratmaz, bırakmış olduğu toz kalıntısı bir elektrik süpürgesi veya nemli bez ile kolayca temizlenebilir. Bu sayede işletmenizi ve mekanınızı hemen kullanıma açabilirsiniz.

Ürünler tesiste bulunduğu süre içerisinde sertifikaları hep geçerlidir ve sertifika eksikliği olmaz.

Diğer gazlı sistemlerin Türkiye’de yapılan yeniden dolum işlemleri sertifikasız kurumlarda gerçekleşmektedir. Dolayısı ile doluma giden her yangın tüpü tesise geri geldiğindesertifikasız ürün konumuna düşmektedir. Bunun sebebi Türkiye’de sertifikalı dolum tesisi olmayışıdır. Aerosolürünlerimiz yeniden dolum gerektirmez. Sadece kullanıldığı zaman tüp contasından çıkarılarak yeni tüp takılır. Bu sebeple ürünlerimiz tesiste bulunduğu süre zarfında hep sertifikalı özelliğini korumaktadır.

Yangın Söndürme Cihazları 5 Yangın Söndürme Cihazları
Yangın Söndürme Cihazları 6 Yangın Söndürme Cihazları

Daha Az Ürün Daha Çok Verim

Diğer geleneksel sistemlere göre kat ve kat daha az söndürücü ajan kullanarak yangın söndürme işlevini gerçekleştirir. Aerosol yangın söndürme üreteçleri manuel, tam otomatik, yarı otomatik, elektrikle veya piroteknik kablolar ile aktivasyon sağlayabilir. Mevcut yangın algılama sistemlerinize markası ne olursa olsun adapte olarak adresli veya konvansiyonel olarak tetiklenip aktive olabilir. Aktivasyondan sonra içerisinde katı halde bulunan potasyum karbonat molekülleri 0.5 mikron partiküller halinde bir sis olarak yangına nüfus eder. Yanma reaksiyonunu gerçekleştiren kimyasal elementler ile daha radikal bileşenler oluşturur. Bu sırada ortamdaki oksijeni %17 seviyesinin altına düşürmez.

Yangın Söndürme Aşamaları ve Özel Çözümlü Sektörler 

Tüm alanlarda aerosol üreteçlerimizi kullanabilirsiniz. Özellikle elektrik panoları, elektrik dağıtım odaları, trafo odaları, sistem odaları, VIP özellikte korunması gereken alanlar, üretim makinaları, teçhizatlar, muhafaza depolarında özellikte tercih edilmelidir.
Yangınların %32’si elektrik panolarından gerçekleşmekte ve kablo yürüyüş yolu ile hızlı yayılmaktadır. Server odalarında gerçekleşen yangınlar iş durması ve önemli data kayıplarına sebebiyet vermektedir.

Dünyada Kabul Görmüş En Üst Düzey Sertifikalar